Informació

El nostre centre és un centre públic, el que significa que està sostingut per l'administració i fa que l'educació sigui gratuïta...

Llegiu-ne més...

AMPA

Accediu a tota la informació de la nostra Associació de Pares i Mares d'Alumnes.

Llegiu-ne més...

Imprimeix

INFORMACIONS VÀRIES

Escrit per Ses Rotes Velles on 22 Juny 2020.

Estimades famílies,

De cara a la finalització del present curs, vos volem donar algunes informacions que són del vostres interès:

 

1.  PROGRAMA PER AL FINANÇAMENT DEL LLIBRES DE TEXT I MATERIAL DIDÀCTIC PER AL CURS 2020-21.

Des de la Conselleria d’Educació han impulsat aquest programa amb el principal objectiu de combinar l’educació en valors de caràcter social, solidari i ecoambiental amb un estalvi econòmic per a les famílies.

El nostre centre va tramitar la sol·licitud per poder participar d’aquest programa i ens ha estat acceptat, per tant hem rebut una dotació econòmica per comprar els llibres de text i quadernets d’activitats de tots els alumnes del nostre centre, per la qual cosa les famílies no haureu de comprar ni cap llibre de text, ni cap quadernet d’activitats ja que la dotació rebuda anirà destinada a la compra de tot aquest material i seguir així fomentant entre les famílies del nostre centre la reutilització de llibres.

 

2PUBLICACIÓ DELS INFORMES D’AVALUACIÓ AL XESTIB.

 

El proper dijous 25 de Juny a partir de les 14:00h tendreu disponible al Xestib els informes d’avaluació dels vostres fills:

-         INFORME AVALUACIÓ 3r TRIMESTRE.

-         INFORME AVALUACIÓ ORDINÀRIA.

-         INFORME COMPLEMENTARI INDIVIDUAL.

Totes aquelles famílies que encara no disposin de compta d’usuari al Xestib, poden sol·licitar l’activació enviant un correu a l’adreça de l’escola: Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la. , indicant a l’assumpte: ACTIVACIÓ COMPTA USUARI GESTIB FAMÍLIES i especificant al correu: El nom i curs de l’alumne; una adreça electrònica operativa i un número de telèfon de contacte.

Una vegada rebuda la petició d’activació de la compta procedirem a activar-la i rebreu un correu amb la informació necessària per poder acabar la configuració de la mateixa.

Totes aquelles persones que el dia de la publicació dels informes d’avaluació encara no tenguin activada la compta d’usuari, el/la tutor/a els enviarà els informes per correu electrònic.

Moltes gràcies

Eq. Directiu