Informació

El nostre centre és un centre públic, el que significa que està sostingut per l'administració i fa que l'educació sigui gratuïta...

Llegiu-ne més...

AMPA

Accediu a tota la informació de la nostra Associació de Pares i Mares d'Alumnes.

Llegiu-ne més...

Imprimeix

CIRCULAR DE NADAL 2019

Escrit per Ses Rotes Velles on 02 Desembre 2019.

Estimats pares i mares,

Ens atraquem a Nadal i vos volem comunicar tot el que hem preparat per celebrar-ho a la vegada que volem fer-vos participar en aquests esdeveniments:

DECORACIÓ DE NADAL:

La proposta que tenim per fer a casa amb els vostres fills és un ornament nadalenc que com a motiu ha de ser una ESTRELLA FETA AMB MATERIAL RECICLAT. Les estrelles s’han de dur a l’escola com a data límit el dilluns dia 9 de desembre , per poder començar a decorar-lo i posar-lo ben guapo. Deixeu volar la imaginació!!! I sobretot compartiu aquest moment de creació amb els vostres fills i filles.

FIRETA DE NADAL:

Com ja és tradicional per aquestes dades els/les alumnes de 6è, organitzen una fireta de Nadal. La fireta estarà oberta al públic el dia del concert de Nadal, dijous 19 de desembre. La recaptació anirà destinada al viatge d’estudis.

CONCERT DE NADAL:

El dijous dia 19 de desembre farem el concert da Nadal. Enguany les actuacions es faran per nivells a la sa la d’Audiovisuals, amb els següents horaris:

-          ED. INFANTIL 3 AÑOS = 9:00h                           - 3º ED. PRIMARIA = 11:30h

-          ED. INFANTIL 4 AÑOS = 9:30h                           - 4º ED. PRIMARIA = 12:00h

-          ED. INFANTIL 5 AÑOS = 10:00h                         - 5º ED. PRIMARIA = 12:30h

-          1º ED. PRIMARIA = 10:30h                                   - 6º ED. PRIMARIA = 13:00h

-          2º ED. PRIMARIA = 11:00h

VISITA DEL PATGE REAL:

El divendres dia 20 de desembre, el PATGE REAL, ve a visitar-nos per recollir les cartes de tots els infants. I per acomiadar el primer trimestre i desitjar-nos unes bones festes, l’escola convida a tots els alumnes a berenar de xocolata calenta amb coca.

RECOLLIDA JUGUETES, PRODUCTES DE NETEJA PERSONALL I ALIMENTACIÓ I 1 € SOLIDARI:

Com ja sabeu el centre cada any col·labora amb una organització o associació benèfica per tal de fer que el Nadal d’alguna manera siguin unes dates no només per pensar amb festes i regals sinó també per pensar en aquelles persones que per algun motiu no ho poden celebrar com nosaltres. Així que un any més col·laborarem amb Càritas per a la recollida de JOGUINES que ja no en faceu ús i que estiguin en bon estat i netes, PRODUCTES DE NETEJA PERSONAL, ALIMENTS i 1€ SOLIDARI. Tot això ho podeu dur al centre i dipositar-ho dins les senalles i guardiola habilitades, fins dijous 19 de desembre.

Agraïm la vostra col·laboració per endavant.

“Bon Nadal,Sort, Salut, Amor, Pau i Felicitat per tots”

El Claustre i el personal no docent del CEIP Ses Rotes Velles

                   vos desitja un BON NADAL I FELIÇ ANY NOU

           Santa Ponça, 2 de desembre de 2019.