Informació

El nostre centre és un centre públic, el que significa que està sostingut per l'administració i fa que l'educació sigui gratuïta...

Llegiu-ne més...

AMPA

Accediu a tota la informació de la nostra Associació de Pares i Mares d'Alumnes.

Llegiu-ne més...

Imprimeix

TALLERS DE ROBÒTICA LEGO

Escrit per Ses Rotes Velles on 15 Desembre 2018.

 Estimades famílies,

Els propers dilluns 17 i dimarts 18 de desembre, tots els alumnes de Primària, de primer a sisè, duran a terme uns tallers de Robòtica Lego. 

Lego Wedo 1 és un recurs educatiu molt atractiu, per mostrar les primeres passes de la programació d'una manera molt atractiva,lúdia i divertida. Amb aquest recurs de Lego Education, els nins creen, passa a passa, uns robots que posteriorment han de motoritzar i animar mitjançant una programació. 

Els tallers els impartiran dos mestres de l'empresa " NEXUS ROBÒTICA EDUCATIVA" totalment gratuit. I a partir de gener, ofertaran els tallers, com activitat extraescolar, perquè tots els alumnes que estiguin interessats en conèixer tot aquest món, puguin dur-ho a terme.

Com sempre les activitats extraescolars, estan gestionades per L'AMIPA del centre,així que serà a través d'ella on podreu rebre més informacio sobre aquesta activitat.