Informació

El nostre centre és un centre públic, el que significa que està sostingut per l'administració i fa que l'educació sigui gratuïta...

Llegiu-ne més...

AMPA

Accediu a tota la informació de la nostra Associació de Pares i Mares d'Alumnes.

Llegiu-ne més...

Imprimeix

BONES FESTES I UN DESIG COMPARTIT

Escrit per Ses Rotes Velles on 23 Desembre 2017.

CENEFA

Benvolgudes famílies,

Volem compartir amb tots vosaltres els nostres desitjos, no només per aquests dies sinó per cada dia de l’any.

El nostre desig és transmetre i inculcar als nostres alumnes, els valors de la solidaritat, l’acceptació de les diferències, la cooperació, la convivència i la tolerància basats en el respecte a totes les cultures, nacionalitats i característiques individuals que conviuen dins la nostra escola i dins la nostra vida.

Tot això només tindrà èxit si a casa els inculqueu els mateixos valors. Els infants necessiten unitat d’actuació per part de totes les persones que participen en la seva educació, així com models correctes per ser l’exemple que necessiten per formar-se correctament.

Les famílies teniu una gran responsabilitat perquè sou el referent més important per a ells i elles, el mirall on es miren. Les vostres accions, les vostres paraules són les lliçons de vida que a poc a poc van construint aquests ciutadans que seran el dia de demà.

Si volem que aquests valors de pau, amor i bons desitjos que aquests dies omplen els carrers de les nostres ciutats es mantinguin,   ens hem de respectar, acceptar i ajudar els 365 dies de l’any.

Per tant, us volem desitjar molta felicitat i molta sort, no només avui, sinó durant tot l’any que començarà.

Per tot això volem comptar amb tots vosaltres en la construcció dels nostres grans projectes, que també són els vostres i que són els vostres fills i filles.

                                               El claustre del CEIP SES ROTES VELLES ,

                                              Us desitja: BON NADAL I BONES FESTES !

 

FOTO TUNEADA